Çocuğuna Koçluk Yap

Çocuğuna Koçluk Yap (5yaş+)

Bu ürünü satın almak için tıklayınız

Oyun Araçları Nelerdir?

1 adet oyun alanı platformu, 1 adet oyunun tüm detaylarını içeren oyun kılavuzu, 1 adet mutlu yüz pulu, 1 adet mutsuz yüz pulu, Zihin Televizyonu soru kartları, Duygularımı Boyuyorum soru kartları, Elinde mi? soru kartları, Farklı Bir Şey Düşün soru kartları, Nelerle İletişim Halindeyim? soru kartları.

Çocuğuna Koçluk Yap Oyunu çocuğun eğitimine ve zihinsel gelişimine nasıl katkı sağlar ve destek olur?

Zihin Televizyonu Oyunu, çocuğun hayal gücünü ve soyut düşünebilme becerisini geliştirir, vizyonerliği destekler, zihnindeki karar verme mekanizmalarını tetikler ve geliştirir.

Duygularımı Boyuyorum Oyunu, çocuğun pozitif ve negatif duyguları ayrıştırabilmesini, pozitif duygulara odaklanmasını, duyguları anlamasını sağlar ve çocuğun duygusal zekâsını geliştirir.

Elinde mi? Oyunu, çocuğa kontrolünde olan ve olmayan durumları fark ettirir, çocuğun sorumluluk alanlarını belirleyebilme ve sorumluluklarını yapabilme yeteneğini geliştirir. Çocuğun analitik zekâ gelişimine destek olur. Problem çözme becerisini geliştirir.

Farklı Bir Şey Düşün Oyunu, çocuğun farklı düşünce bağlantıları kurarak yaratıcı düşünme yeteneğini geliştirir, alternatif seçenekleri görebilme yetisi kazandırır. Çocuğun mesleklere olan yatkınlığı ve yakınlığı konusunda ipuçları elde etmenizi sağlar.

Nelerle İletişim Halindeyim Oyunu, çocuğa çevre-doğa-dünya ile bütünsel bir iletişim içinde olma farkındalığını kazandırır, çocuğun sosyal zekâ gelişimine destek olur.

Bu Dünya Hepimizin Oyunu, çocuğun anlamlı ve güzel bir dünya oluşturma ve evrensel pencereden bakabilme bilincini geliştirir. Çocuğa, yargılamadan yaşama ve mutlu olabilme becerisi kazandırır, bu becerinin yetişkinlik dönemine aktarılmasına destek olur.

Çocuğuna Koçluk Yap Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun kılavuzunda oynamak istediğiniz oyunu, çocuğunuzla birlikte seçin. Mutlu yüz ve Mutsuz Yüz kartlarını oyun alanına yerleştirin. Oyunun rengine bakın ve aynı renkteki oyun kartlarını alın. Çocuğunuzdan bir kart seçmesini isteyin. Kartta yazılı olan soruyu okuyun. Çocuğunuzun cevabını dikkatle dinleyin. Verdiği cevap, Kılavuzdaki kriterlere uygunsa, çocuğunuzdan mutlu yüz kartını bir basamak yukarı çıkarmasını isteyin. Eğer cevabı uygun değilse Mutsuz Yüz kartıyla bir basamak aşağı inmesini söyleyin Mutlu Yüz kartı 10.basamağa ulaşana kadar kart alıp cevaplamaya devam edin...

Koçluk oyunları sosyal zekâ geliştirici ve eğitici oyunlardır. Oynarken hem çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmiş hem de gelişimine katkıda bulunmuş olacaksınız.

Keyifli paylaşımlar, iyi eğlenceler...

Bu ürünü satın almak için tıklayınız

BAŞVURU FORMU